۳۳۳۵۹۰۷۲ ۴۵+

اولین دوره سمینار واکسیناسیون جوجه های یکروزه گوشتی

برگزاری اولین دوره سمینار واکسیناسیون جوجه های یکروزه گوشتی در جوجه کشی در آرتاجوجه سبلان

اولین دوره سمینار واکسیناسیون جوجه های یکروزه گوشتی در جوجه کشی به همت و تولیت زنجیره تولید یکپارچه تولید گوشت مرغ شرکت آرتاجوجه سبلان درنوزدهم مهرماه در تالار حافظ اردبیل برگزار گردید. این سمینار که با حضور مرغداران سراسر استان ونمایندگان اداره کل دامپزشکی و جهاد کشاورزی اردبیل برگزار گردید

اولین دوره سمینار واکسیناسیون جوجه های یکروزه گوشتی در جوجه کشی به همت و تولیت زنجیره تولید یکپارچه تولید گوشت مرغ شرکت آرتاجوجه سبلان درنوزدهم مهرماه در تالار حافظ اردبیل برگزار گردید. این سمینار که با حضور مرغداران سراسر استان ونمایندگان اداره کل دامپزشکی و جهاد کشاورزی اردبیل برگزار گردید ;سخنرانان ضمن تشریح نحوه واکسیناسیون جوجه های گوشتی قبل از تحویل به مرغداری ها, به ذکر محاسن و اثرات مثبت این امر در کاستن از تلفات طیور و خسران مرغداران پرداختند.

درابتدای مراسم مهندس ابراهیم زاده مدیر تولید آرتاجوجه سبلان و دبیر سمینار ضمن خوش آمد گویی به حضار به تشریح هدف برپایی سمینار پرداخته و آرزوی تداوم اینچنین جلسات آگاهی ساز برای فعالین عرصه مرغداری کشور نمودند.

اولین سخنران رسمی سمینار دکتر معترض, بنمایندگی از اداره کل دامپزشکی اردبیل بودندکه ضمن آموزش روش های بهینه پرورش جوجه در مرغداری ها موارد لازم جهت افزایش بهره وری و کاستن از تلفات در مرغداری ها پرداخته وبه سوالات حاضرین پاسخ گفتند.

دکترحبیبی متخصص طیور و تکنیکال شرکت سوا پارس بعنوان سخنران بعدی مراسم ضمن تشریح نحوه صحیح واکسیناسیون به ضرورت ها وباید های واکسیناسیون جوجه های در جوجه کشی پرداختند.کنترل مشکلات تنفسی و بیماری ها طیور و زمان مناسب واکسیناسیون در مرغداری ها از مباحث مهم این سخنران بوده و به شائبه هاو باورهای مصطلح و غلط در مرغداری ها پاسخ و راهکارهای لازم را عنوان نمودند.

دکترعلایی مدیر دامپزشکی زنجیره تولید یکپارچه تولید گوشت مرغ شرکت آرتاجوجه سبلان نیز در سخنانی به اهمیت زمانبندی عملیات واکسیناسیون مرغ و جوجه ها در جوجه کشی ها و مرغداری ها پرداختند.ایشان به عواملی مانند فشار دما و هوای مرغداری که در تکمیل و اثردهی بهتر واکسیناسیون میباشند اشاره نمودند . ایشان مرغداران استان را به همراهی با علم روز دنیا و پرهیز از درجا زدن در داشته های سنتی و بومی خود توصیه کردند.

مهندس حاج نوری مالک و مدیر عامل شرکت آرتاجوجه سبلان نیز بعنوان آخرین سخنران مراسم ضمن تشکر از همراهی فعالین عرصه مرغذاری در این سمینار به تشریح دلایل موفقیت های شرکت های بزرگ عرصه مرغداری همچون آرتاجوجه سبلان پرداختند و واکسیناسیون را تنها بخشی از موارد موفقیت یک مرغدار برشمردند و تجربیات چندین ساله خود در این عرصه را به اطلاع مرغداران رسانده و نحوه تعامل مرغداران عزیز با زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ شرکت آرتاجوجه سبلان را برشمردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *